"Seyahat Endüstrisinin Dijital Dönüşümü” Etkinliği

Lider Travelport Türkiye'nin ödüllü ve öncü online seyahat acenteleri ile "Seyahat Endüstrisinin Dijital Dönüşümü" etkinliğinde buluştu!

Travelport Türkiye'nin The Marmara İstanbul otelinde gerçekleştirdiği ‘'Turizm ve Seyahat Endüstrisinin Dijital Dönüşümü'' temalı etkinliğine Türkiye'nin önde gelen ödüllü seyahat acentelerinin üst düzey yöneticileri, TÜRSAB Uçak Biletleme ve İata İhtisas Başkanlığı, Travelport Ülke Müdürü ve Genel Müdürü, Travelport Lübnan, Travelport Brüksel ve Travelport Güney Afrika temsilcileri katıldı.

Seyahat endüstrisinin gelecek eğilimlerini ve dijital vizyonunu ele alan Türkiye'de konusunda ilk olan etkinlik büyük beğeni topladı!

 

Travelport'un (NYSE: TVPT) 2018 Dijital Global Seyahat araştırmasının sonuçları ışığında gelecek teknoloji ve trendleri Türkiye'nin lider çevrimiçi seyahat acentelerine tanıtmak ve ülkemiz seyahat endüstrisinin dijitalleşmesine dinamizm katmayı amaçlayan etkinliğe seyahat acenteleri yoğun ilgi gösterdi.

 

Travelport Türkiye Genel Müdürü İbrahim Önder Köymen, misafirlere katılım gösterdikleri için teşekkür etti ve etkinlik ajandasını paylaştı.

Köymen; Travelport için Türkiye pazarı çok önemli. Ticari ortaklarımızı, Acentelerimizi sektörünü en son ve en yeni teknolojileriyle tam donanımlı hale getirmek Travelport'un öncelikli gündeminde." dedi. Dijital pazarın rolü ve önemi oldukça büyük ve müşterilerimize sunduğumuz yüksek kaliteli, hızlı hizmeti daha da etkin kullanmaları için biletleme yapan firmaların sunduğumuz dijital hizmetleri hayata geçirmeleri gerektiğine vurgu yaptı.

 

Etkinliğin ana konuşmacısı LuckyEye Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Artan; ‘'Dijital Dönüşüm Yolculuğu ve Yapay Zekâ Teknolojileri'' temalı konuşma yaptı.

 

Tolga Artan; ‘'Dönüşmemiz gerekiyor, yaptığımız işi daha farklı nasıl yaparız düşünmemiz gerekiyor, dijital dönüşüm için geç kalmadık ama zamanda kaybetmememiz gerekiyor." dedi.

 

Travelport Güney Afrika yöneticisi Olivia Uys mobil uygulama konusunu ele aldı.

Olivia Uys, ‘'Bugün seyahate çıkan kullanıcıların %84'ü yolculuk sırasında çevrimiçi ve çevrimdışı bütün kanalları kullanarak bilgi sahibi olmak istiyor. İş amaçlı seyahat edenlerin %87'si ise yolculukları boyunca birden fazla cihaz kullanıyor. %66'sı ise telefonunda birden fazla seyahat uygulaması bulunduruyor. 2022 yılında aktif mobil kullanıcı sayısının ise 61.34 milyon olacağı tahmin ediliyor'' diyerek dönüşümde mobil teknolojilerin önemini tekrar vurguladı.


TÜRSAB Uçak Biletleme ve İATA ihtisas başkanı Numan Olcar Travelport'a Türkiye'ye getirdiği yeniliklerden ötürü teşekkür etti!

 

Numan Olcar, "Travelport'a teşekkür ediyorum çünkü E-Net uygulamasının Türkiye'ye getirilmesinde ve Türk para bilimine çevrilmesinde bir işbirliği gerçekleştirdiler biliyorsunuz E-net bir dijital para birimidir. Üyelerimiz bunu kullanmaktalar.

 

Travelport Türkiye  Özbekistan Ülke Müdürü Mohaasin Irtaqa dünyanın artık dijital bir dünya olduğunu dile getirdi.

Mohaasin Irtaqa; Travelport'un "2018 Global Dijital Seyahat Raporu" çok önemli çünkü bu raporda Türkler dünyada 7 sırada. Bu başarıyı sağladığımız acentelerimizi kutluyorum. Dijital dönüşümün tüm aşamalarında sizlerle çalışmaktan büyük onur duymaktayız. Birlikte bu sıralamada daha iyi noktalara ulaşmak için Travelport olarak Türkiye için elimizden geleni yapmaya hazırız." dedi.


Keyifli geçen etkinlik, Türkiye'yi dijital seyahat sektöründe 7. Sıraya taşıyan yurt içindeki organizasyonlarda bir çok ödül alan lider online seyahat acentelerine plaketlerinin verilmesi ile sonlandı.