Açılış Gecesi

Travelport Türkiye'deki yeni yatırımlarını duyurdu!

18 Aralık, 2014

ISTANBUL, Türkiye-Travelport, 7 trilyon dolarlık global turizm sektöründe dağıtım, teknoloji, ödeme alanlarında çözümler sunan lider turizm ticaret platformu, gelişmekte olan Türkiye turizm endüstrisinde yaptığı ve yapacağı yeni yatırımları duyurdu.

Duyurunun ardından Travelport's Galileo ve Worldspan ürün ve hizmetlerini sunan yeni ofisimiz, Türk Havayollarından görevi teslim alarak İstanbul'da açılmıştır. 

Gelişmiş altyapısı ve müşteri hizmetleriyle 20 senedir faaliyet gösteren Travelport'un yatırımları Türkiye turizm endüstrisindeki varlığını ve bağlılığını güçlendirmektedir. Aynı zamanda ülkenin sektördeki gelişimini birebir karşılamaktadır. Global ticari bilgi analiz servisi liderlerinden olan Timetric'e göre Türkiye'nin 2013 yılında turizm toplam gideri 29 bilyon doları aşmıştır.

Yeni yatırımlar Travelport Türkiye müşterileri için son teknoloji, yenlikçi ürünler ve benzersiz müşteri hizmetleri gibi birçok fayda sağlamaktadır. Bu hizmetler,  yerel destek ekibi ve Travelport danışmanları tarafından desteklenmektedir.

This will be backed by a dedicated local support team and Travelport consultants to help fast-track growth for business and leisure travel, online travel agencies (OTAs), travel management companies (TMCs), and consolidators.

Travelport Afrika, Levant, Orta Doğu ve Güney Asya bölgelerinin Başkan ve Genel müdürü Rabih Saab, konuşmasında:"Türkiye coğrafi olarak bölgede kilit bir rol oynamakta ve aynı zamanda hızla gelişen ve Ortadoğu ekonomisinin teknolojiye en çabuk uyum sağlayan ülkelerden biri olması nedeniyle buradaki varlığımızı büyütmekten memnuniyet duymaktayız.

Bu pozitif yatırım, global yaklaşımımız ve sektördeki derin bilgimizi en yeni ürün ve çözümlerimizle birleştirerek, bölgenin turizm endüstrisini desteklediğimizin ve bağlılığımızı sürdürdüğümüzün altını çizmektedir.

Bu fırsatı değerlendirerek yirmi senedir distribütörlüğümüzü yapan, buradaki gelişmemize yardımcı olan Türk Havayollarına destekleri için şükranlarımı sunmak istiyorum. Bu iki şirket bölgedeki ve ötesindeki turizmcilerin yararına yakın çalışmalarına devam edecektir." ifadelerine yer verdi.

Ibrahim Köymen yeni distribütörlüğümüzün operasyonlarını yönetmek üzere başkanlık ile görevlendirilmiştir. Köymen, Istanbul'da bulunan şirketimizin, iş geliştirme stratejilerinin yanı sıra günlük iş akışını da idare edecektir. Köymen, Travelport'a, FlyDubai ve Vodatech gibi çalıştığı büyük turizm firmaları dahil, Türkiye ve çevresine uzanan 15 senelik engin deneyimleriyle katılıyor.

Köymen, "Türkiye, Travelport'un stratejik global yatırımında önemli bir yer tutuyor ve ben de bu heyecan verici zamanda katıldığım için çok memnunum. Alanlarında engin deneyimleri ve derin yerel market bilgileriyle ve harika ekibimiz göreve başlıyor.  Travelport'un öncü teknoloji çözümleri ve eşsiz desteği ile müşterilerimize hizmet sunmaya devam etmek üzere onlarla birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum." diyerek duygularını dile getirdi.