Travelport Teknoloji Zirvesi Evolve

Ortadoğu seyahat endüstrisi liderleri teknoloji zirvesi Evolve'de bir araya geldiler!

Lider konumdaki Ticari Seyahat Platformu Travelport, Türkiye'de yatırım yapmaya ve varlığını genişletmeye devam ediyor.

Travelport'un "Evolve" adı altında Shangri-la Bosphorus İstanbul'da düzenlemiş olduğu etkinlikte, 72 milyar dolarlık Ortadoğu seyahat endüstrisindeki artan rekabet ve teknolojinin seyahat sektörünü nasıl şekillendirdiğini tartışmak üzere Ortadoğu genelinde havayolları, otel, seyahat acentesi temsilcileri ile 150'den fazla seyahat endüstrisi uzmanı ve fikir liderleri bir araya geldiler.

Ortadoğu'daki endüstri liderleri için temel bir etkinlik olarak yerini koruyan teknoloji zirvesinde, Ortadoğu seyahat endüstrisinin önümüzdeki 5 yıl içinde önemli ölçüde artacağı ve Ortadoğu'daki online rezervasyonların %25'lik kısmının da 2017 sonuna kadar %36'ya ulaşmak için büyüyeceği tahmin edilmektedir. Offline satışların ise 2014 yılında 54 milyar dolardan, 2017 yılında 63 milyar dolar olarak büyümeye devam edeceği tahmin edilmektedir. 

Travelport Afrika, Akdeniz, Orta Doğu ve Güney Asya (AFMESA) Bölgeleri Başkanı ve Murahhas Azası Rabih Saab yaptığı açılış konuşmasında "Yeni organizasyon, ülkedeki müşterilerimize geniş ölçekli küresel erişimimiz ve benzersiz ticaret seyahat platformumumuzun acentelerin işlerine güç katacak şekilde, seyahat pazarını nasıl yeniden şekillendirdiğini anlatmada öncülük yapacak. Travelport için heyecan verici bir zaman. Bu bölgeye yatırım yapmaktan ve varlığımızı güçlendirmekten mutluluk duyuyoruz. En önemli bölgesel müşteri etkinliğimiz için bu yıl ev sahibi olarak Türkiye'yi seçmek kolay bir karar oldu; Türkiye bir Mint ekonomisi olarak (Meksika, Endonezya, Nijerya ve Türkiye - yükselen ekonomi devleri) uluslararası ticaretini büyütmektedir. Türkiye'de ve bu bölgede öngördüğümüz bu büyümeden heyecan duyuyoruz." dedi.

Etkinlik Fotoğrafları