Skip to main content

Travelport, Türkiye'de IATI ile olan işbirliğini güçlendirdi

Travelport (NYSE: TVPT), Dünya çapında içerik dağıtım hizmeti vermek ve IT çözümleri sunmak üzere Türkiye'nin en büyük B2B firması olan IATI ve Türkiye distribütörü arasında yapmış olduğu 5 yıllık sözleşmeyi duyurdu.

Genel Bakış

 

Dubai – Birleşik Arap Emirlikleri,  

8 trilyon dolarlık global turizm sektöründe dağıtım, teknoloji ve ödeme alanlarında çözümler sunan lider ticari seyahat platformuTravelport (NYSE: TVPT), Dünya çapında içerik dağıtım hizmeti vermek ve IT çözümleri sunmak üzere Türkiye'nin en büyük B2B firması olan IATI ve Türkiye distribütörü arasında yapmış olduğu 5 yıllık sözleşmeyi duyurdu.iati-2-jpg

Bu yeni anlaşma ile, Türkiye başta olmak üzere 2 şirkete de coğrafi genişlik ve derinlik sağlayacak, 6 yeni ülke, Pakistan, Qatar, Kuwait, Bahrain ve Afganistan da dahil olmak üzere 41 farklı ülkede birlikte çalışmaya devam edecektir.

"Online sistem sağlayıcısı" olan IATI,  acenteler ile seyahat ürün tedarikçileri arasında güvenilir online alışveriş platformu sunmaktadır.  Acente ve kullanıcılarına, çeşitli tedarikçilerden, gerçek zamanlı fiyat ve müsaitlik sunarak online işlem yapabilmelerini sağlamaktadır.

IATI Yönetim Kurulu Başkanı Levent Aydın imza töreninde yapmış olduğu açıklamada: "Travelport ile yaptığımız anlaşmayı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Travelport ile olan iş ortaklığımız, IATI'nin rekabet avantajını desteklemektedir. İş ortaklığımızı bu yeni anlaşma ile güçlendirme kararı almamızın sebebi Travelport'un ticari seyahat platformu ve yenilikçi teknoloji çözümleri ile olan deneyimlerimizden kaynaklanmıştır. Amacımız seyahat sektöründeki varlığımızı genişletmek, hizmet verdiğimiz tüm ülkelerde müşteri hizmetlerimizi yeni seviyelere çıkarmaktır. Bu yeni işbirliği bize bu amaçlarımıza ulaşmamızda yardımcı olacaktır" diye belirtti.

Travelport  Afrika, Orta Doğu, Levant, Türkiye ve Güney Asya (AFMESA) bölgeleri Başkanı ve Murahhas azası Rabih Saab konuşmasında "IATI ile başarılı ortaklığımızı yeni bölgelere taşımaktan ve büyütmekten gurur duymaktayız. IATI müşterileri, havayolu, otel ve araç kiralamasında benzersiz içerik sunan Travelport ticari seyahat platformu ve seyahat acentelerine daha işlevsel satış ve yeni gelir kaynakları kazandıran, yenilikçi satış kanalı Smartpoint de dahil olmak üzere tüm lider teknoloji  çözümlerinden faydalanacaktır." diyerek düşüncelerini belirtti.

Travelport Türkiye Genel Müdürü İbrahim Köymen ise IATI ile uzun süreli yeni bir işbirliğine girmekten memnuniyet duyduklarını ileterek her iki taraf için de yararlı bir işbirliği olacağına inancımız tam dedi.  

IATI Hakkında

Lider online seyahat platformu IATI, Türkiye, Avrupa, Rusya, BDT ülkeleri ve Ortadoğu başta olmak üzere Dünya genelinde 20 bin acente tarafından aktif olarak kullanılan B2B platformu, Aerobilet – B2C platformu ve HWEB otel arama çözümü ile seyahat sektöründe hizmet vermektedir. Fortune 500 Türkiye şirketlerinden biriolan IATI, aynı zamanda en hızlı büyüyen turizm şirketi ünvanını da elinde bulundurmaktadır. IATI'nin 2015 yılı cirosunun 500 milyon doları aşması beklenmektedir.

Travelport Hakkında  (www.travelport.com)

8 trilyon dolarlık global turizm sektöründe dağıtım, teknoloji, ödeme alanlarında çözümler sunan lider ticari seyahat platformu Travelport, 170 ülkede yaklaşık 3,400 çalışanıyla ve 2.1 milyar dolar 2014 yılı net geliriyle faaliyet göstermektedir.  Travelport kapsamında sunulan:

  • Ticari Seyahat Platformu; Dünyanın önde gelen seyahat sağlayıcılarını online ve offline seyahat acenteleri ile B2B alanında buluşturarak ticareti kolaylaştıran bir ticari seyahat platformudur. Ek olarak alanındaki uzmanlığı ile turizm hizmet sağlayıcılarının rezervasyonlarını etkili ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirme ihtiyacını karşılamak için özel B2B ödeme çözümü sunmaktadır.
  • Teknoloji hizmetleri; havayollarına sunduğu kritik IT hizmeti, örneğin satış, biletleme, kalkış kontrol sistemleri ve diğer çözümler ile maliyetleri azaltmakta ve ana iş kolunda rekabet edebilmek üzere tasarlanmış teknoloji servisleri sunmaktadır.

Genel merkezi Langley İngilterede olan Travelport yakın zamanda New York Menkul Kıymetler Borsasında "TVPT" sembolü ile halka arzını tamamlamıştır.

hibidir.

 

İşinizi büyütmeye hazır mısınız?

Seyahat çözümlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi için bugün temasa geçin