Skip to main content

Travelport ve Emirates NDC anlaşması.

Travelport ve Emirates, ek ücrete tabi olmayan içerik, NDC dağıtımı ve BT hizmeti uzantısı konusunda anlaşmaya vardı.

Genel Bakış

 

HABER BÜLTENİ

Travelport ve Emirates, ek ücrete tabi olmayan içerik, NDC dağıtımı ve  BT hizmeti  uzantısı  konusunda anlaşmaya vardı

Langley ,uk,  01 Temmuz   2021: Seyahat perakendesinde dünya lideri  Travelport,ve dünyanın en büyük uluslararası havayollarından biri olan Emirates, bugün, Travelport bağlantılı seyahat acentelerinin, Global Dağıtım Sistemleri (GDS) aracılığıyla yapılan rezervasyonlarda havayolunun ek ücretinden kaçınmasını sağlayacak bir ticari anlaşmaya vardıklarını duyurdu. 01 Temmuz 2021'den itibaren tanıtılacak. Ayrıca, şirketler Emirates NDC içeriğinin Travelport'un yeni nesil platformu Travelport+,  aracılığıyla dağıtılmasını  ve uzun süredir devam eden BT anlaşmasının   uzatılmasını sağlamak için yeni bir uzun vadeli anlaşma duyurdu.

 

Emirates Ticari İşler Müdürü Adnan Kazım şunları söyledi: "Travelport ile onlarca yıllık ortaklığımızı bir üst seviyeye taşıyacak önemli anlaşmalara  vardığımız için mutluyuz.  Travelport+'ın yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle,  bu yeni fırsatlar  Emirates'i son derece  kişiselleştirilmiş teklifler  ve dünyanın en iyi destinasyonlarına erişim isteyen gezginler için tercih edilen havayolu olarak daha da sağlamlayacaktır.  Emirates ve  Travelport, seyahat topluluğu ortaklarımıza daha da iyi  ve ikram hizmetleri sunacak  gelecekteki  seyahat  perakende  çözümleri üzerinde ortak çalışmaya devam edecektir.     "

 

01 Temmuz 2021 itibariyle, Travelport'un küresel seyahat acentesi ortakları ağı otomatik olarak ek ücretlendirilmemiş içeriğe erişim  sağlayan  özel  bir  kanala    yükseltilecektir. Bu acenteler ayrıca grafik açısından zengin bir deneyimden yararlanmaya devam edecek. Travelport'un Zengin İçerik ve Markalama satış aracını kullanmak için havayolunun mevcut anlaşmasının uzun vadeli uzatılması sayesinde, Emirates markalı fiyatları ararken ve rezervasyon yaparken ve yan tekliflerine daha fazla erişim sağlar.

 

Anlaşmanın bir parçası olarak, Travelport bağlantılı acenteler, acenteler her iki şirketle de yeni NDC özel anlaşmaları imzaladıktan sonra Travelport Smartpoint ve şirketin gelişmiş RESTful / JSON API'leri aracılığıyla Emirates'in NDC içeriğine ve  hizmetlerine  basitleştirilmiş erişim elde edebilecektir. Travelport ve Emirates,  dünya çapındaki seyahat perakendecileri için NDC teknik çözümünü  ilerletmeye devam ediyor ve şimdi tamamlandığında kademeli olarak kullanıma sunulacak gelişmiş özellikler ve işlevler geliştirme sürecindeler.  

 

Travelport ayrıca  Emirates'e,  NDC kanalı ve www.emirates.com da dahil olmak üzere kendi iç satış kanallarında gelişmiş alışveriş ve yeniden rezervasyon seçenekleri sunma konusunda havayolunu  desteklemek için,  anlaşmanın  bir parçası olarak lider fiyatlandırma, alışveriş ve bilet yeniden rezervasyon teknolojisi sunmaya devam edecektir.    

 

Travelport Seyahat Ortakları Baş Ticari Sorumlusu Jason Clarke  şunları söyledi:"Bu anlaşma dizisi, hem Travelport hem de Emirates'in seyahat perakendeciliğini yeniden icat etme  ve  mümkün olanın sınırlarını zorlama kararlılığını vurgulamaktadır. Gelecek için ortak bir vizyon olan uzun  süredir devam eden işbirliğimiz güçlenmeye devam edecek.   Birlikte,   birçok gezgine bu yaz gökyüzüne ve mümkün olan en iyi tekliflerin ve deneyimlerin  ötesine geri dönmeyi dört gözle bekliyoruz."  

 

Travelport Hakkında

 

Travelport, seyahat perakendesinde dünya çapında bir liderdir. Yeni nesil pazarımız, olağanüstü seyahat deneyimleri sunma tutkumuzu paylaşan alıcıları ve satıcıları birbirine bağlar. Tartışmasız ve bağımsız olarak, seyahatin karmaşık ekosistemi için daha basit bir geleceği yeniden keşfediyoruz. 180'den fazla ülkede faaliyet gösteren gerçekten küresel bir şirketiz. Merkezimiz Langley, Birleşik Krallık'tadır.

 

Emirates Hakkında

Emirates, havada ve yerde sektör lideri hizmetleriyle tanınan ödüllü havayolu şirketidir. Popüler Boeing 777 ve ikonik Airbus A380 uçaklarının dünyanın en büyük operatörüdür, hem modern hem de verimli geniş gövdeli uçak tipleri en son uçak konforunu sunar. Emirates'in küresel ağı, altı kıtada 150'den fazla şehri ve Dubai'deki merkezi aracılığıyla birbirine bağlar. Havayolu ayrıca dünya çapındaki spor ve kültürel etkinliklerin önde gelen sponsoru olarak canlı topluluklara katkıda bulunuyor.

 

Travelport Medya İletişim Bilgileri

 

Henry Jakins (Birleşik Arap Emirlikleri)

Entegre İletişim Başkanı

m: +971 50 107 0018

henry.jakins@travelport.com

 

Jennifer Blackburn (Amerika Birleşik Devletleri)

Kıdemli İletişim Müdürü, Teknoloji ve Amerika

m: +1 (404) 406 9429

jennifer.blackburn@travelport.com

 

Lance John (Singapur)

İletişim Müdürü, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika

m: +65 8128 0967

lance.john@travelport.com

 

Danny Saad (Birleşik Krallık)

İletişim Yöneticisi

m: +44 7778 967591

danny.saad@travelport.com

 

 

Emirates Basın Ofisi (Global/BAE)

 

E-posta: pr@emirates.com

Telefon: 9714-7082145

www.emirates.com/mediacentre

İşinizi büyütmeye hazır mısınız?

Seyahat çözümlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi için bugün temasa geçin