Skip to main content

Uzakrota Travel Summit’e bu yıl Travelport damgası vurdu!

4.000 sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilen Uzakrota Travel Summit'e bu yıl Travelport damgası vurdu!

Genel Bakış

Travelport, turizm sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan Uzakrota Travel Summit kapsamında gerçekleştirilen Travel Awards'ta "Yılın Global Dağıtım Sistemi" Ödülünü aldı.

Zirve kapsamında Travelport Kıdemli Ticaret Direktörü Martin Herbert'in katılımıyla gerçekleştirilen "Küresel Seyahat Trendleri ve NDC" sunumunda Herbert NDC'nin GDS'leri ve acenteleri ortadan kaldırmayacağını aksine gelirlerini maksimize edecek fırsatlar sunacağının altını çizdi.

Travelport'un üstün API teknolojisi ve NDC ile gelen satış kapasitesi ile daha kişileştirilmiş hizmeti müşterilerine sunabileceklerini bu şekilde acente ve hava yollarının karlılıklarını ve müşteri deneyimlerini maksimize edebileceklerini vurgulayan Herbert, Virtual Reality, sesli arama gibi yeni teknoloji örnekleriyle NDC'nin bu yeni satış modellerini konuklara örneklendirdi.

Online Pazarda Türkiye en hızlı büyüyen ülkelerden biri.

Travel Teknoloji Salonunda, Travelport Genel Müdürü İbrahim Önder Köymen'in moderatörlüğünde "Havayolu Konsolidasyonu ve Online Seyahat Acenteleri" konulu panel Biletall CMO'su Ahmet Bozdağ, Biletbank Genel Müdür Yardımcısı Ercan Uzman ve Obilet.com Kurucusu Yiğit Gürocak'ın katılımıyla gerçekleştirildi ve online pazardaki müşteri kitlelerinin pazara etkisi tartışıldı.

Online pazarı en hızlı büyüyen ülkelerden biri olan Türkiye'de kullanıcıların hıza, online ve kişiye uygun hizmete önem verdikleri ve müşteri beklentilerinin sürekli arttığı konusu vurgulandı. Doğru ürünün, doğru müşteriye, doğru fiyat ve hizmetle sunulması, hız, hizmet ve müşteri deneyiminin dijital pazarı yönettiği konularında ortak görüşler paylaşıldı.

2020 Yılında Öngörülmeyen Zorluklar

Travelport İş Geliştirme Müdürü Beyhan Çalık'ın moderatörlüğünde "2020 Yılında Öngörülmeyen Zorluklar" konulu panel enuygun.com Ticari Kanallar Müdür'ü Orkun Özkan ve Türk Express Turizm'in İş Geliştirme Direktörü Harika Kızılhan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Zirve sonunda yapılan ödül töreninde Travelport Türkiye İş Geliştirme Müdürü Beyhan Çalık  "Yılın Global Dağıtım Sistemi" ödülünü aldı.

İşinizi büyütmeye hazır mısınız?

Seyahat çözümlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi için bugün temasa geçin